راه های محاسبه سن بارداری + محاسبه تاریخ زایمان و هفته زایمان

FARIN BLOG
Beyond All
آنچه در این مقاله میخوانید...

یکی از موضوعات بسیار مهم که در سلامتی مادر و جنین اهمیت زیادی دارد محاسبه سن بارداری می‌باشد. محاسبه سن بارداری باید به صورت دقیق انجام شود تا بتواند اطلاعات خوبی در اختیار پزشک معالج قرار دهد. با شروع و مواجه شدن با علائم بارداری پس از انجام آزمایش بارداری، با استفاده از سونوگرافی می‌توان به راحتی هفته ۱۰ تا ۱۴ بارداری را تشخیص داد. زمانی که سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری انجام شود پزشک می‌تواند به راحتی طول رحم و همچنین قد جنین را مشخص کند و اطلاعات خوبی در اختیار والدین قرار دهد. با مشخص شدن طول رحم و قد جنین می‌توان سن دقیق بارداری را نشان داد. همچنین می‌توان به طور حدودی نیز تاریخ زایمان را مشخص نمود. در نظر داشته باشید که محاسبه سن بارداری اهمیت زیادی دارد. حال با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

محاسبه هفته بارداری

محاسبه سن بارداری بسیار لازم و ضروری می‌باشد. بسیاری از والدین به دنبال انجام روش‌هایی مانند سونوگرافی هستند تا بتوانند از این طریق سن بارداری خود را متوجه شوند. پزشک نیز از این طریق می‌تواند تاریخ زایمان را به صورت حدودی مشخص نماید. اگر شما می‌خواهید متوجه شوید که در هفته چندم بارداری خود قرار دارید بهتر است از یک روش بسیار ساده و آسان استفاده کنید‌. شما باید اولین روز آخرین قاعدگی خود را در تقویم مشخص نمایید. البته اپلیکیشن‌های قاعدگی نیز در این زمینه وجود دارند که کار افراد را راحت کرده اند. پس از سپری شدن ۷ روز از تاریخ مشخص شده شما می‌توانید هفته بارداری خود را مشخص نمایید. محاسبه سن بارداری بر اساس هفته‌ها به صورت تقریبی می‌باشد و شما نمی‌توانید یک تاریخ دقیق برای آن مشخص نمایید‌.

انجام انواع آزمایشات نظیر آزمایش خون، آزمایش بارداری، آزمایش ویتامین d و آزمایش در منزل توسط بهترین آزمایشگاه در تهران که کادر مجرب و حرفه‌ای دارد و از مدرن‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می‌کند.

در نظر داشته باشید که سلول‌های اسپرم توانایی دارند در رحم زن تا ۷ روز زنده بمانند. هر کدام از این اسپرم‌ها می‌توانند به راحتی تخمک را بارور کرده و حاملگی را به وجود آورند. پس نمی‌توان یک تاریخ دقیق برای هفته بارداری مشخص نمود. شما می‌توانید به صورت تقریبی این زمان را مشخص کرده و اطلاعات خوبی در این زمینه به دست بیاورید. همچنین در صورت نداشتن اطلاعات کافی می‌توانید از پزشک خود کمک گرفته و با ارائه یک سری اطلاعات اولیه به راحتی از سن بارداری خود اطلاع پیدا نمایید. محاسبه سن بارداری برای والدین اهمیت زیادی دارد. زیرا این افراد به دنبال زمان زایمان هستند تا بتوانند برنامه‌ریزی خود را بر اساس این زمان انجام داده و یک زایمان راحت و آسان را تجربه کنند.

محاسبه تاریخ زایمان

در نظر داشته باشید پزشک با انجام سونوگرافی و مشخص کردن محاسبه سن بارداری می‌تواند تاریخ زایمان را نیز مشخص نماید. البته این تاریخ دقیق نیست و ممکن است تا حدودی دچار تغییر شود. اما افراد با دانستن حدودی تاریخ زایمان می‌توانند اطلاعات خوبی به دست آورده و یک آرامش خیال نیز داشته باشند. معمولا والدین به دنبال مشخص شدن تاریخ زایمان هستند تا بتوانند کارهای خود را تا آن زمان انجام داده و مراقبت‌ها را به بهترین نحو ممکن رعایت کنند. همچنین بسیاری از والدین وسایل خود را برای آن زمان آماده می‌کنند تا بتوانند به راحتی در بیمارستان حضور پیدا کرده و مادر یک زایمان راحت و آسان را تجربه کند. یک روش بسیار عالی برای محاسبه تاریخ زایمان انجام سونوگرافی توسط پزشک می‌باشد.

محاسبه تقریبی زمان بارداری

پزشک با انجام سونوگرافی می‌تواند به راحتی سن بارداری را محاسبه کرده و سپس با تخمین‌هایی که می‌زند تاریخ زایمان را نیز مشخص نماید‌. البته افراد بسیار زیادی بودند که در تاریخ مشخص شده زایمان نکردند. ممکن است زایمان شما از تاریخ مشخص شده جلوتر یا دیرتر انجام شود. پس هیچ جای نگرانی وجود ندارد. زیرا شما با پزشک خود در ارتباط بوده و می‌توانید توصیه‌های لازم و ضرری را دریافت کرده و از شیوه‌های بسیار خوبی برای داشتن زایمان راحت بهره ببرید.

بهترین روش های محاسبه سن بارداری

یکی از بهترین روش‌های محاسبه سن بارداری انجام آزمایش خون می‌باشد. معمولاً مادرها اولین بار با کیت بارداری و یا همان بی بی چک متوجه بارداری خود می‌شوند‌. در ویزیت اولیه که مادر با پزشک زنان دارد یک آزمایش خون گنادوتروپین برای او تجویز می‌شود. این آزمایش به طور قطعی مشخص می‌کند که مادر باردار است و باید این دوران را سپری کند‌. همچنین یکی از اطلاعات دقیقی که این آزمایش مشخص می‌کند تشخیص سن بارداری می‌باشد. این تست می‌تواند بارداری چند جنینی را نیز مشخص کرده و تعیین کند که مادر آیا دوقلو باردار است یا خیر.

اگر به هر دلیلی شرایط حضور و انجام آزمایش در آزمایشگاه را ندارید، آزمایشگاه فرین شرایط انجام آزمایش در منزل را برای شما فراهم کرده است.

در نظر داشته باشید که نتایج این آزمایش خون دقیق می‌باشد و می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی در اختیار پزشک و والدین قرار دهد‌. از روش‌های دیگر سونوگرافی می‌باشد که پزشک با انجام سونوگرافی می‌تواند علاوه بر مشخص کردن سن بارداری جنسیت کودک را نیز مشخص نماید. سونوگرافی یک روش بسیار راحت و بدون درد است که می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار پزشک قرار دهد. یک روش دیگر اندازه‌گیری ارتفاع و ضخامت رحم می‌باشد. پزشک با اندازه‌گیری این دو فاکتور می‌تواند سن بارداری را به راحتی محاسبه کند. در نظر داشته باشید این روش‌ها می‌توانند اطلاعات بسیار خوبی در اختیار پزشک قرار دهند‌. محاسبه سن بارداری از آن جهت اهمیت دارد که افراد می‌توانند غربالگری‌های مخصوص را راس زمان مشخص شده انجام داده و از سلامت جنین خود مطمئن شوند.

نحوه محاسبه سن بارداری

جمع بندی

همانطور که متوجه شدید روش‌های بسیار گوناگونی برای محاسبه سن بارداری وجود دارند که پزشک می‌تواند از این روش‌های عالی استفاده کرده و اطلاعات خوبی در رابطه با جنین به دست بیاورد. همچنین پزشک می‌تواند این اطلاعات را در اختیار والدین قرار داده و آرامش خیال را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. در نظر داشته باشید که بسیاری از والدین به دنبال مشخص کردن سن بارداری خود هستند تا بتوانند در راس زمان معین برای تعیین جنسیت اقدام کرده و از جنسیت جنین خود اطلاع پیدا کنند. این روش‌ها سبب می‌شوند که افراد از سلامت جنین خود نیز مطلع شوند و به راحتی بارداری خود را سپری کنند.

همچنین با مشخص شدن زمان زایمان، والدین آرامش خیال داشته و می‌توانند کارهای خود را به صورت برنامه‌ریزی شده و عالی انجام دهند‌. اگر شما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید می‌توانید تمام کارها را به او سپرده و هیچگونه نگرانی در طول بارداری خود تجربه نکنید. همچنین می‌توانید در زمان‌های مشخص شده به صورت دقیق غربالگری‌ها را انجام دهید و از سلامت جنین خود اطمینان خاطر داشته باشید.

آخرین مطالب
اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمونه گيری در منزل

برای خدمات نمونه گيری در منزل و محل كار شماره تماس خود را ثبت کنید تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگيرند.