اصول رابطه جنسی و رعایت نکات بهداشتی

FARIN BLOG
Beyond All
آنچه در این مقاله میخوانید...

داشتن یک رابطه جنسی لذت‎بخش نه تنها احساس بسیار خوبی به شما می‌دهد؛ بلکه می‌تواند به سلامت رابطه جنسی شما و همسرتان کمک کند. متاسفانه، شیوع بیماری‌های مقاربتی در کشور ایران و جهان به سرعت در حال افزایش است و دلیل این موضوع چیزی به جز رعایت نکردن بهداشت جنسی قبل از رابطه و بعد از رابطه نیست. اگرچه اصول رابطه جنسی آنقدر پیچیده است که نمی‌توان آن را به رعایت بهداشت خلاصه کرد؛ اما اگر می‌خواهید یک رابطه جنسی سالم و موفقی داشته باشید، قطعا نیاز به رعایت اصول رابطه جنسی از نظر بهداشتی دارید.

با توجه به اهمیت رعایت بهداشت برای قبل و بعد رابطه جنسی، لازم است که در اولین قدم با نکات مهم در این حوزه آشنا شوید. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را نکات بهداشتی رابطه جنسی آشنا کنیم.

 

اصول رابطه جنسی از نظر بهداشتی

همه ما می‌دانیم که برای داشتن یک رابطه جنسی موفق، نیاز به همکاری طرفین است. در حالی که عشق ورزیدن در حین رابطه جنسی می‌تواند احساس خوشایندی به طرفین بدهد و یک رابطه جنسی را موفق‎تر کد؛ لازم است که از نظر بهداشتی نیز به رابطه جنسی توجه گردد. در این صورت، نه تنها یک رابطه جنسی لذتبخش خواهید داشت؛ بلکه می‌توانید سلامت جنسی و جسمی خود و همسرتان را حفظ کنید.

به طور کلی، نکات بهداشتی برای برقراری رابطه جنسی به سه دسته نکات بهداشتی قبل ار رابطه جنسی، حین رابطه جنسی و بعد از رابطه جنسی تقسیم‎بندی می‌شوند. هم آقایان و هم خانم‌ها باید به این نکات توجه کافی داشته باشند؛ چون قطعا عدم رعایت این نکات توسط یکی از طرفین، می‌تواند معایب زیادی را به همراه داشته باشد.

اصول رابطه جنسی

از قدیم گفته‌اند، پیشگیری بهتر از درمان است! پس سعی کنید که از این ضرب المثل برای برقراری رابطه جنسی موفق خودتان کمک بگیرید و نکات بهداشتی مناسب را برای قبل از رابطه جنسی خودتان رعایت کنید.

1)      به حمام بروید

قبل از برقراری رابطه جنسی به حمام بروید و تمامی بخش‌های بدن خود را بشویید. از شامپو بدن مناسب استفاده کنید تا در کنار تمیز شدن، بوی خوبی بدهید.

2)      شیو کردن موها را فراموش نکنید

اگرچه برخی از افراد تصور می‌کنند که شیو کردن موها اجباری نیست؛ اما مطالعات نشان می‌دهند که این کار می‌تواند تاثیر زیادی روی کیفیت رابطه جنسی و بهداشت میان زوجین داشته باشد. حتما موهای ناحیه تناسلی خود را شیو کنید. تا جایی که زمان دارید موهای دیگر بخش‌های بدن خودتان را نیز شیو کنید.

3)      از ژل‌های شستشو دهنده استفاده کنید

ژل‌های شستشو دهنده می‌توانند تا حد زیادی باکتری‌ها و آلودگی‌های ناحیه تناسلی آقایان و خانم‌ها را کاهش دهند. این ژل‌ها در تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانید از هر کدام از آن‌ها کمک بگیرید. فقط توجه داشته باشید که ژل‌های شستشو دهنده برای خانم‌ها به دو دسته مناسب بانوان و زنان یائسه تقسیم‎بندی می‌شوند که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند.

4)      لباس تمیز و مناسب بپوشید

حتما از لباس‌های تمیز و مناسب استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌های بی‎کیفیت و نامرغوب خودداری کنید. لباس‌هایی که کیفیت خوبی ندارند، می‌توانند خیلی زود در بدن شما بو بگیرند و این موضوع روی کیفیت رابطه جنسی شما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید که لباس‌های تحریک‎کننده و جذاب بپوشید تا رابطه جنسی لذت‎بخش‎تری داشته باشید.

5)      ابزار های جنسی خود را بشویید

اگر عادت دارید که از ابزارهای جنسی مانند کاندوم ویبره، ویبراتور و حتی وسایل بهداشتی و درمانی مانند وکیوم مردانه استفاده کنید؛ قبل از برقراری رابطه جنسی آن‌ها را بشویید. چون این وسایل مستقیما با سلامت شما در ارتباط هستند و وجود آلودگی روی آن‌ها، به سلامت شما ضرر بسیار زیادی وارد می‌کند.

تمامی آزمایش های مربوط به سلامت جنسی در آزمایشگاه چیذر

نکات بهداشتی حین رابطه جنسی

مهم‎ترین مرحله از نظر اصول رابطه جنسی، این مرحله است. در این مرحله شما با شریک جنسی خودتان یک رابطه لذت‎بخش را تجربه می‌کنید که قطعا تاثیر زیادی روی کیفیت زندگی شما دارد. برای اینکه در حین رابطه جنسی، به سلامت خودتان و شریک جنسی خود ضرری وارد نکنید، بهتر است که نکات زیر را رعایت کنید.

1)      از کاندوم زنانه یا مردانه استفاده کنید

برای پیشگیری از بیماری‌های جنسی و همچنین جلوگیری از بارداری ناخواسته، حتما از کاندوم‌های زنانه یا مردانه استفاده کنند. در حالی که کاندوم‌های مردانه با سهولت بیشتری قابل استفاده‌اند، شما می‌توانید بر اساس نیاز خودتان از کاندوم‌های زنانه نیز استفاده کنید.

بهداشت در رابطه جنسی

2)      حتما در یک مکان تمیز رابطه جنسی برقرار کنید

یک مکان تمیز و ایمن را برای برقراری رابطه جنسی خودتان معین کنید. شما می‌توانید با روشن کردن شمع و عود، این فضا را جذاب‎تر و خاص‎تر کنید تا علاوه بر اینکه رابطه جنسی ایمنی داشته باشید، لذت جنسی زیادی را نیز تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان زگیل تناسلی

نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی

بعد از اینکه رابطه جنسی میان شما و شریک جنسی شما تمام شد، بهتر است که هنوز در رختخواب بمانید و به هم عشق بورزید. خانم‌ها احساس نیاز بیشتری به بغل شدن پس از رابطه جنسی دارند، پس حتما بغل کردن را بعد از رابطه جنسی از همسر خود دریغ نکنید. فارغ از موضوعات احساسی، باید در مورد نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی نیز اطلاعات داشته باشید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1)      یک دوش آب گرم بگیرید

برای برقراری رابطه جنسی خودتان، یک دوش آب گرم بگیرید. سعی کنید که این کار را با همسر خودتان انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید. اگر فرصت دوش گرفتن ندارید، می‌توانید برای نظافت ناحیه تناسلی خود از دستمال‌های مرطوب یا ژل‌های شستشو دهنده استفاده کنید.

2)      از ژل‌های شستشو دهنده مناسب یا دستمال‌های مرطوب استفاده کنید

همانطور که اشاره کردیم، شستشوی ناحیه تناسلی پس از برقراری رابطه جنسی بسیار مهم است. پس سعی کنید که اگر فرصت دوش گرفتن ندارید و یا ترجیح می‌دهید که فورا ناحیه تناسلی خود را تمیز کنید، از دستمال‌های مرطوب تمیز و یا ژل‌های مناسب استفاده کنید.

3)      لباس‌های خودتان را عوض کنید

دیگر نیازی نیست که همان لباس‌های قبل از رابطه جنسی خود را بپوشید. سعی کنید که این لباس‌ها را عوض کنید و لباس‌های تمیزی بپوشید. این کار به جلوگیری از ابتلا به عفونت‌های مختلف پس از رابطه جنسی کمک می‌کند. البته زمانی لباس نو و تمیز بپوشید که خودتان را تمیز کرده باشید.

 

سخن پایانی

با توجه به اینکه بیماری‌های مقاربتی جنسی به یکی از بیماری‌های شایع در میان زنان و مردان تبدیل شده‎اند، در این مقاله سعی کردیم شما را با اصول رابطه جنسی از نظر بهداشتی آشنا کنیم. اگر به نکات ذکر شده برای رعایت بهداشت جنسی توجه داشته باشید، احتمال خیلی کمی دارد که به بیماری‌های جنسی مبتلا شوید. در میان این نکات، ذکر یک نکته را فراموش کردیم. حتما برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی که از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شوند، هر چند وقت یک‎بار آزمایش خون بدهید.

آخرین مطالب
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمونه گيری در منزل

برای خدمات نمونه گيری در منزل و محل كار شماره تماس خود را ثبت کنید تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگيرند.