چکاپ سلامتی

خانه > خدمات > چکاپ سلامتی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید!

دنیای درون سلول‌ها به طرز اعجاب گونه‌ای پیچیده است. اجزای سلولی در کنار هم تشکیل یک سلول واحد را می‌دهند. مجموع سلول‌ها با هدف و شکل نسبتا یکسان، تشکیل بافت را می‌دهند. در ادامه بافت‌ها تشکیل اندام ها را می‌دهند و مجموع این اندام‌ها می‌شود بدن انسان.
واکنش‌ها و فرایندهای درون سلولی منجر به سوخت و ساز و رشد و نمو در بدن می‌شود. حال اگر هر یک از این مراحل در سطح سلولی یا اندام ها دچار مشکل شود، بدن انسان از تعادل سلامتی خارج خواهد شد. پزشکان برای بررسی وضعیت سلامتی و همچنین شروع بیماری‌های خاموش، درخواست آزمایش می‌کنند. چکاپ های سلامتی می‌توانند در مراحل اولیه‌ی بیماری‌ها ما را از تغییرات اولیه آگاه سازند و این امر موجب درمان بهتر و یا کنترل موثر در ابتدای بیماری خواهد شد.

در فردی که بخواهد مورد استرس فیزیکی قرار بگیرد، نیاز است وضعیت سلامتی او بررسی شود. فرض کنید فردی نیاز به اقدام جراحی دارد؛ برای این امر، باید وضعیت اندام‌ها و کارکرد آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد. به همین جهت قبل از هر عمل جراحی، بیمار تحت چکاپ کامل سلامتی قرار می‌گیرد. فرض کنید خانمی قصد بارداری دارد. برای یک بارداری سالم که منجر به سلامتی مادر و نوزاد شود، نیاز است که بدن در وضعیت سلامت باشد. از این رو، نیاز است با استفاده از چکاپ سلامتی و سایر آزمایشات مورد نیاز، وضعیت سلامتی مورد بررسی قرار گیرد. آزمایش های شایع چکاپ شامل شمارش سلول‌های خونی (CBC)، آزمایشات کلیوی (BUN، کراتینین، سدیم، پتاسیم، اوره)، آزمایشات کبدی(AST, ALT, ALP, Bilirubin)، آزمایشات انعقادی (PT, PTT, INR) آزمایش قند خون (BS, FBS)، آزمایش ادرار (UA) و… می‌شود که هر کدام در بخش مربوط به خود توضیح داده شده اند.

سایر آزمایش‌های لازم

سایر آزمایش‌های پزشکی لازم برای چکاپ کامل

گالری پاتوبیولوژی

خدمات فرین

بهره‌گیری از تکنولوژی روز

نمونه گيری در منزل

برای خدمات نمونه گيری در منزل و محل كار شماره تماس خود را ثبت کنید تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگيرند.